wtorek, 7 stycznia 2014

Styczniowy brak weny...

...dopada mnie każdego roku, tak myślę.
Nie mam pomysłów na zajęcia techniczne z moimi uczniami - no zwyczajna A-KREATYWNOŚĆ.
W poszukiwaniu inspiracji przeszukuję internet.
 Znalazłam bałwanki. Co prawda śniegu ni ma - ale przecież to styczeń i może spadnie. Więc bałwany śniegowe na czasie mogą być.

Znalazłam takie cudaki :I jeszcze takiego :


Te też ciekawe, ale nie mam pewności czy uczniowie przyniosą materiały, by zrobić je w szkole...


No i pogłówkowałam i wymyśliłam takie bałwanki.


Wykorzystałam plastikową butelkę po płynie do płukania, której nawet nie malowałam na biało. Oczy i nos są naklejone ( to kolorowy papier samoprzylepny). Kawałek tkaniny w kratkę stanowi szalik bałwana, patyk i kilka kolorowych guzików- i gotowe. Wszystko przyklejałam klejem uniwersalnym.
Ten mniejszy bałwanek zrobiony jest ze szklanej butelki pomalowanej farbą akrylową, czapkę ma ze starej dziecięcej skarpetki, a oczy, nos, uśmiech i guziki zrobiłam z folii samoprzylepnej (tak jak u większego osobnika).
Na najbliższych zajęciach będę tworzyć podobne postacie z uczniami w szkole. A żeby zajęcia przebiegały zgodnie ze sztuką nauczania zrobiłam "modele pokazowe".
Postaram się wykorzystać do tworzenia bałwankowej rodzinki buteleczki po jogurtach ( typu aktimelowego). A może jeszcze coś mi przyjdzie do głowy w trakcie tworzenia.

No to do jutrzejszych lekcji jestem przygotowana - idę spać...

5 komentarzy:

 1. Tak rzadko ktoś zastawia pod moimi postami komentarz,że bardzo się cieszę z każdego kolejnego... - ten jest tajemniczy i magiczny :) . Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
 2. sama takiego bałwanka może nie postawiłabym na kominku ale dla dzieciaków super sprawa. Trafiłam do ciebie bo wpisałam w google "brak weny", nosi mnie coś bym porobiła ale jakoś za szycie nie mogę się zabrać. Zapraszam tez do siebie, może znajdziesz kilka inspiracji. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. No o to mi własnie chodziło - by dzieci ( a te z którymi pracuję to dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych- ze tak się po-mądrzę odrobinę ) mogły zrobić jakąś prostą ozdobę z tego co znajdziemy w każdym domu. No i by była tematycznie zgodna z zimą, Dzięki za miłe słowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie się podobają wszystkie pomysły! :) Najlepsze jednak te z butelek i pojemników plastikowych, bo ekologiczne i są w każdym domu.

  OdpowiedzUsuń